Uygulama Örnekleri

İletişim

Dış cephe kaplama seçenekleri ile binalarınıza harika bir görünüm kazandırın.
$ s

Dış Cephe Kaplama Seçenekleri ve Değişen Avantajları

Dış cephe kaplama seçenekleri bugün evlerimizin dış görünüşüne harika bir görünüm katarken binanın duvarlarını da örterek korumaktadır. Isı ve ses yalıtımı gibi önemli avantajlar sunan dış cephe kaplama seçenekleri bugün hemen hemen her bina için asgari bir ihtiyaç halini almıştır. Bu yazımızda dış cephelerinizde kullanabileceğiniz farklı seçenekleri değerlendireceğiz.

Evinize katacağınız estetik değer ve koruyucu özellikler içeren cephe kaplama işlemlerinde oldukça geniş bir alternatife sahipsiniz. Malzeme çeşitliliği ve malzemelerin model olarak çeşitlenmesi her açıdan zengin seçenekleri değerlendirmenize fırsat sağlayacaktır.

Peki hangi dış cephe kaplama seçenekleri bizler için kullanılabilir durumda?

Vinil Kaplama

Vinill kaplama yaşam alanlarında kullanılan plastik dış cepheler olarak bilinmektedir. Kullanım durumuyla ve çevrenin etkileriyle bu cephe kaplama sisteminden aldığınız verim değişebilmektedir. Kaplama işlemleri özenli bir şekilde yapılmazsa vinil kaplama kısa sürede tamir ve yenileme gerektirebilir.

  • Ekonomik olarak daha uygundur.
  • Model konusunda oldukça çeşitli tasarımlar söz konusudur.
  • İzolasyonlu modellerle birlikte yalıtım avantajları sunmaktadır.
  • Yoğun iklim koşullarından etkilenmeyecek alanlarda usun süre tamire ihtiyaç duymadan kullanabilirsiniz.
  • Yılda bir defaya mahsus olmak üzere ufak bir temizlik ve bakıma ihtiyaç duyabilir.

Metal Kaplama

Metal kaplama modern bir mimari hayal edenler için tercih edilebilecek bir kaplama türüdür. Alüminyum, çelik metal kaplamada kullanılmaktadır. Her iki bileşeninde model bakımından çeşitliliği farklı zevklere hitap edecek zenginliktedir. 

  • Metal kaplamalar dış etkilere karşı dayanıklı yapıya sahiptirler. Kolay kolay aşınma ve bozulma görülmemesi bu kaplamanın önemli avantajlarındandır.
  • Metal kaplamalar sahip olduğu rengi ve görünümü uzun süre koruyabilmektedir.
  • Zahmet gerektirmeyen temizlik ve bakımla birlikte 40 yılı aşkın sorunsuz kullanım garanti edilebilmektedir.

Taş Kaplama

Taş kaplama ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen cephe kaplama modellerindendir. Özellikle ülkemizin bu anlamda zengin rezervlere sahip olması ve taşın doğal görünümüyle birlikte kullanıldığı alana sağladığı katkılar taş kaplamının tercih edilebilirliğini oldukça artırmaktadır.

Taş kaplamalar yapay ve doğal taş kaplamalar olarak da farklılık göstermektedir. Mermer, kayrak taşı, granit gibi birçok farklı doğal taş türü cephelerinizde kullanabileceğiniz ürünlerdendir. Doğal taşlar hakkında daha detaylı bilgi için doğal taş kategorileri ve özellikleri yazımızı gözden geçirebilirsiniz.

Dış Cephe Kaplama Seçenekleri Değerlendirmesi

Dış cephe kaplama seçenekleri hakkında değerlendirme ve seçim yaparken kaplama yapacağınız alanın coğrafi ve iklim koşullarını muhakkak göz önünde bulundurmalısınız. Çok sıcak olan bir yerde güneşten hasar görebilecek ürünler ya da yağmurun şiddetli olduğu bir alanda sudan olumsuz etkilenebilecek ürünler kullanmamalısınız.

Dış cephe kaplama modelleri için kullanılan malzemeler bu kadar çeşitliyken neden binalarınız için en iyi olanı seçmeyesiniz? Unutmayalım ki dış cephe kaplaması sadece bir görünüm değil yatılım, koruma gibi birçok kazanımı binalarımıza kazandırmaktadır. Bu sebeple ne kadar iyi ve kaliteli bir kaplama paneli seçersek o kadar faydanıza olacaktır.

Mantolama çeşitleri konusunda sahip olduğunuz avantajları değerlendirerek muhteşem görünümlü taş duvarlar ve şık cephe kaplamaları için ebatlı kayrak taşı modellerimizi inceleyebilir ve ürünlerimizle yapılan dış cephe kaplamaları uygulamalarına da göz atabilirsiniz.

Yalıtım avantajı sağlayan, dayanıklı ve uzun süreli kullanım sunan cephe kaplama ürünleri tercih ederken bulunduğunuz coğrafyanın bu seçeneklere etkisi konusunda bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Dış cephe kaplama seçenekleri arasından doğal güzellikleri yaşam alanlarınıza katacak doğal taşı tercih ediyorsanız merak ettikleriniz için bizlere sosyal medya kanallarımız aracılığıyla ulaşabilir ya da telefon numaramızla iletişim kurabilirsiniz.

Egetaş
admin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish