Uygulama Örnekleri

İletişim

Ege Taş Kayrak Taşı Nerelerde Kullanılır
$ s

Kayrak Taşı Nerelerde Kullanılır

Kayrak taşı nerelerde kullanılıyor birçok insan bu soruya zaman zaman cevap aramıştır. Her ne kadar bazı kullanım alanlarını görsek de doğal taşların birçok farklı bilemediğimiz kullanım alanları olabiliyor. İnsanlar varlığını koruma ve yaşamını en üst düzey konforla sağlayabilmek için geçmiş zamanlardan beri taşları farklı şekillerde kullanmışlardır. Kayrak taşı da insanların hayatını değiştiren hatta hayatlarına yoldaş olan bir taştır.

Deyim yerindeyse yoltaş kelimesini insanlık tarihi boyunca her alanda kullanılan doğal taşlar için kullanabiliriz. Kayrak taşı; geçmişte evlerin yapımında, yollardaki çamurları önlemede ve daha pek farklı alanlarda çeşitli amaçlarla kullanılmıştır.

Kayrağın kullanım alanı geçmişle sınırlı kalmamıştır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte taş ocakları büyük taş kütlelerini çeşitli aşamalardan geçirerek bugün çok daha farklı bir kullanımla insanların hizmetine sunmaktadır. Kayrak taşı modelleri renk, biçim ve görünüm olarak çıkarıldığı coğrafyanın özelliklerinden önemli ölçüde etkilenmektedirler.

Günümüzde Kayrağın Kullanımı

Geçmişte olduğu gibi günümüzde de değerini koruyan kayrak kayaçlarının artık yaşam alanlarındaki dekorasyonu sağlamak içinde önemli bir alternatif olmuştur. Kayrak taşı dış cephe ve iç dekorasyonlarda sıklıkla kullanılmakta olup kullanım alanı ve amacı da her geçen gün çeşitlenmektedir. Güncel olarak havuz kenarları da doğal kayrak taşı kullanım alanları arasında yer almaktadır.

Kayrak taşı ölçüleri taş ocakları tarafından en uygun ölçülerde ayarlanarak müşterilerin kullanım alanlarına hazır bir şekilde üretilmektedir. Ayrıca serbest taş modelleri de ölçü sınırlamasına tabi tutulmaksızın doğal güzelliği yansıtmadaki başarısıyla tercih edilebilmektedir. Kayrak günümüzde aşağıdaki alanlarda kullanılmakta olup bu alanların zamanla çeşitleneceği de tahmin edilmektedir.

  • Dış cephe kaplama
  • İç-Dış Dekorasyon
  • Bahçe Yolları
  • Dekoratif Kaplama
  • Şömine
  • Fırın
  • Baca

Dekoratif kaplama malzemeleri içerisinde önemli bir alternatif olan kayrak doğal görünümüyle tercih edilmektedir. Fakat elbette tek sebebinin bu olduğunu söyleyemeyiz. Dayanıklılık ve su karşısında ki gösterdiği direnç de yaşam alanlarının korunması yönüyle kayrak taş seçeneklerini değerlendirmede önemli bir kriterdir. Dekoratif duvar kaplama fiyatları kullanılan malzemenin fiyatlarına göre değişkenlik göstermektedir. Kayrak taşı dekoratif kaplama için fiyat uygunluğuyla da önemli bir tercihtir.

Kayrak Taşı Hangi Ölçülerde Temin Ediliyor

Kayrak modelleri bulunduğu alanlardan çıkarılarak taş ocaklarında çeşitli kesme, biçme işlemlerine tabi tutuluyor. Bu işlemler sırasında serbest ölçüler ya da farklı en-boy ölçüleriyle taşlar müşteri kullanımına hazır hale getiriliyor. Kayrak taşlarının kullanıldığı alanlara göre farklı kalınlıklarda olması da önemli bir nokta.

Duvar kaplama, iç dekorasyon, şömine gibi alanlar için 1-2-3 cm kalınlıklarında taşlar kullanılmaktadır. Fakat yollarda kullanılacak taşlarının biraz daha ağır ve kalın olması gerekiyor. Bu kullanım alanlarında da 4-6 cm arasının tercih edildiğini söyleyebiliriz. Kayrak taşlarını harçsız kullanacağımız bahçe yolu gibi alanlar için 6-10 cm arası kalınlık tercih edilmektedir.

EgeTaş olarak kayrak ve diğer doğal taş modellerinde sizleri daime kaliteyle buluşturma ve yaşam alanlarınıza doğal güzellik katmanıza destek olma hedefindeki kararlılığımızı koruyoruz. Fileli natürel kayrak taşı ve farklı taş modelleri için ürünlerimize göz atmayı unutmayın!

admin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish