Uygulama Örnekleri

İletişim

Dış Cephe Dekoratif Taş Kaplama
$ s

Dış Cephe Dekoratif Taş Kaplama

Dekoratif taş kaplama işlemleri yaşam alanlarının estetik bir görünüm kazanmasını sağlıyor. Üretilen taşlar ve doğal taşlar dekoratif kaplamada sıkça kullanılmaktadır. Çok yönlü kullanıma sahip olun taş kaplama ürünleri birçok değişkene göre sınıflamaya tabii tutulabilir.

Mimar, inşaatçı ve cephe kaplama ustaları doğal taş modellerini dekoratif kaplama için özellikle tercih etmektedir. Taş kaplama işlemleri tuğla yüzeylere ve beton yüzeylere uygulanabilmektedir.

Uygulama alanındaki çeşitlilikle birlikte doğal taşlar dayanıklı olmasıyla da cephe kaplama işlemlerinde tercih edilmektedir. Doğal taşların kullanımı iklim ve bulunan coğrafyaya göre değişkenlik gösterebilir.

Dış Cephe Dekoratif Taş Kaplama Hazırlığı

Dış cephelerde dekoratif taş duvar kaplama işlemleri için öncelikle titiz bir hazırlık süreci gerekmektedir. Taş kaplama işlemini yapacağınız binanın yüzeyinin ve yapısının bu işlem için uygun olup olmadığı bir ön değerlendirmeye tabii tutulmaktadır. Kaplama malzemelerinin kalitesi ve kullanılan taşların yapısı yapılan işin neticesi açısından son derece önemlidir.

Dış cepheler dışarıdan evlerin canlı bir görünüm kazanması için en kritik detaydır. Evin ilgi çekici bir görünüm kazanmasında son derece önemli olan bu etken binanın yapılarına göre çeşitlilik göstermektedir. Dış kaplamada suya dayanıklı bariyer, bağlantı elamanları ve harç kullanımı da önemli ihtiyaçlardandır.

Dış cephede kullanılan taşlar da zaman zaman temizlik ve bakım gerektirebilir. Granül sabun, deterjan ve fırçayla cephede kullanılan taşların temizliğini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yüzey çizici temizlik malzemelerini doğal taşların ve cephe kaplamalarının üzerinde kullanmamanız yüzeyin görünümü koruması açısından dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli konudur.

Dış Cephe Dekoratif Kaplama

Dekoratif Taş Kaplama İşlemlerine Başlangıç

Doğal taşların can alıcı güzelliği kaplama işlemleri başlar başlamaz dikkat çekmektedir. Güzel ve ilgi çekici bu görünümü yaşam alanlarınıza yansıtmak için güzel bir başlangıç gerekiyor elbette. Üretilerek kullanıma sunulan ve doğal olarak çıkarılan taşlar çeşitli açılardan birbirinden farklı olsa bile istenildiğinde görünüm konusunda yüksek bir benzerlik söz konusudur.

Taş kaplama işlemleri ilk olarak on dokuzuncu yüzyılın sonlarında görülmüştür. Daha sonra insanların dikkatlerini çeken bu cephe kaplama işlemleri dekoratif bir görünüm oluşturmak amacıyla hem yapay hem de doğal taşlar olarak günümüze kadar süre gelmiştir.

Doğadan bir bütün olarak çıkarılan doğal taşlar kesilip incelendikten sonra çeşitli parçalama işlemleriyle palet halinde sunulmaktadır.

En Güzel Dekoratif Dış Cehpe Kaplama İçin Gerekenler

Dekoratif kaplama işlemini en güzel şekilde gerçekleştirebilmek için elbette birtakım beceri ve araç gereçlere ihtiyaç duyuluyor. Dekoratif doğal taş kaplama işlemlerinin estetik bir görünüm kazanması ve dayanaklı yapısıyla çok yönlü fayda sağlaması kaliteli malzeme ve usta işi emeğin ürünüdür. O halde bunların türevleri olarak en güzel dekorasyonu sağlamak için neler gerekiyor gelin bir göz atalım.

  • Doğal ve üretilmiş taş modellerinden uygulayacağınız alanın renklerine uygun bir taş modeli seçin. Güzel bir seçim estetik güzelliğin en önemli kaynağıdır.
  • Kullanacağınız taşın yapısının dayanıklı olması ve kullandığınız kaplama malzemelerinin kalitesi sağlıklı kaplama hizmetleri için temel unsurlardır. Bu unsurlara özellikle dikkat etmeniz ve titiz bir çalışma yürütmeniz gerekiyor.
  • Taş kaplama konusunda hizmet alıyorsanız hizmet aldığınız kişilerin daha önce yaptığı çalışmaları inceleme imkânınız varsa bunları değerlendirin. Bu işlemleri en iyi şekilde yapabilen ve işini sanata çeviren kişilerden destek alarak yapmaya çalışın.
  • Bütün bu unsurlarla ve nokta atışı seçimlerle en güzel doğal taşları yaşam alanlarınıza yansıtmanız için EgeTaş ailesinden de destek alabilirsiniz.
Dış Cephe Dekoratif Taş Kaplama

Dekoratif Cephe Kaplama İşlemi Nasıl Yapılıyor

Özenli seçimler ve titiz çalışmalarla yapılan el emeği göz nuru cephe kaplama işlemleri yaşam alanlarınızda harika bir estetik yaratacak. Peki bu işlemler nasıl yapılıyor? Dekoratif ceple kaplama işlemleri için başlangıç aşamasında anlattığımız gerekli malzemelerin ve gerekli becerileri sahip usta kişilerin sürçe dahil olması olmazsa olmazlar arasında. Bütün bu unsurların bir araya gelmesiyle birlikte geriye sadece bu anın tadını çıkarmak kalıyor.

Tuğla, taş, ahşap gibi birçok alternatifi bulunan cephe kaplama işlemlerinde öncelikle yüzey kontrolü iyi bir şekilde yapılmalıdır. Isı yalıtım koşulları, binanın bulunduğu alanda ki iklimsel koşullar gibi önemli detaylar kaplamanın türü ve yapılışında özellikle dikkat gerektirmektedir. Yüzeysel düzgünlük sağlandıktan sonra kaplama işlemlerine güvenle başlanabilir.

Doğal taş kaplama işlemlerini dış cephelerde gerçekleştirebildiğiniz gibi iç dekorasyonda da kullanabilirsiniz. Doğal taşların kullanımı konusunda herhangi bir sınırlama olmadığı gibi aksine geniş bir kullanım alanı ve kullanım amacı söz konusudur. Natural dokuları yaşam alanlarına en iyi şekilde yansıtabileceğiniz doğal taş kaplama işlemlerini özellikle bahçeleri evler için yapmak çok daha çekici bir görünüm sunacaktır.

Gereken Malzemeler

Dış cephelerdeki kullanılan malzemeler dekoratif kaplamanın yanı sıra evlerde ısı, yalıtım gibi birçok açıdan da önemlidir. Cephe kaplama işlemleri için doğal taşlar ve fabrika üretimi taşlar kullanılabilir. Bunların yanında destek malzemesi olarak bir takım farklı malzemeler de söz konusudur. Doğru malzemeyi kaliteli bir şekilde temin ederek cephe kaplama işlemlerinin daha sağlıklı ve estetik bir şekilde sonlanmasını sağlamak sizin elinizde.

Cephe yüzeyinde kullanacağınız taşların yanında farklı ürünler de kullanabilirsiniz. Fakat genel olarak dış cehpe kaplama işlemlerinde lifli çimento, duvar kağıdı, alçı gibi malzemeler kullanılmaktadır. Dış cephe kaplamasında kullanacağınız doğal taşın aşağıdaki yönlerden faydaları oldukça önemlidir.

  • Doğal taşlar evlerinizin dış cephesinde natürel bir görünüm sağlayarak estetik bir izlenim oluşturmaktadır.
  • Doğadan olduğu gibi çıkarılan ve doğal görünümü bozulmayan bu taşların yapısıyla birlikte cephenin bulunduğu alanın doğal yapısı harika bir uyum sağlayacaktır.
  • Doğal taşlar bulunduğunuz iklimin ve coğrafyanın olumsuz koşullarından da sizi en iyi şekilde koruyacaktır. Nem ve dona karşı gösterdikleri direnç yaşam alanlarınız için önemli bir tercih olsa gerek.
  • Temizlik kolaylığı da doğal taş yüzeylerinin cephe kaplama işlemlerinde tercih edilmesinin önemli bir sebebidir.

Doğal taşın kullanılacağı evlerin dış cepheleri yeşillik bir alana sahipse yeşil cephe görünümüne yakın doğal taşlarla muazzam bir entegrasyon sağlanabilir. Hem çevresel olarak hem de dekoratif olarak estetik bir görünüm sunan bu tercih sağladığı üstün konforu en üst düzey estetikle de güzelleştirmektedir.

Dış Cephelerde Kullanabileceğiniz Doğal Taş Modelleri

Dış cephelerde kullanabileceğiniz doğal taş modelleri oldukça çeşitlidir. Fakat burada seçim yaparken kullanacağının alanın iklimi ve coğrafi unsurlarını göz önünde bulundurmanızda fayda var. Doğal taşların çıkarıldığı alanlara, iklime göre farklı yapı ve renklerde olduğu gibi kullanıldığı alanlarda da bu durum dikkate değerdir. Doğal taş seçme konusunda estetik olarak kendi kararlarınızı kendiniz verseniz de kullanım açısından diğer konularda profesyonel destek almanız şart.

İç ve dış dekorasyonda ve cephe kaplama işlemlerinde kullanabileceğiniz doğal taş modellerimizi sizlere sunuyoruz. Sizlerde bu modellerin doğal güzelliklerini yaşam alanlarınıza en iyi şekilde yansıtmak için hemen bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

Kayrak Taşı

Kayrak taşı; doğal taş seçenekleri arasında çok yönlü ve çok amaçlı bir kullanıma sahiptir. Farklı kullanım alanlarına sahip olan bu taşların Siyah Naturel modelleri için görseller aşağıda yer almaktadır. Bu taşların ölçüleri değişkenlik göstermekle birlikte genel olarak boy serbest ölçüler tercih edilmektedir.

Kayrak Taşı

Mozaik Patlatma Taş

Mozaik patlatma taşları da duvar kaplama için sıkça tercih edilmektedir. Birbiriyle uyumlu farklı renklerin çeşitli ölçülerle muazzam bir uyum oluşturduğu bu taşlar birbirine eklemeli olacak şekilde sunulmaktadır.

Mozaik Patlatma Taş

 

admin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish