Uygulama Örnekleri

İletişim

$ s

Farklı Doğal Taş Kategorileri ve Özellikleri

Doğal taşlar uzun bir süredir yapı malzemesi olarak kullanılmakta ve bu anlamda köklü bir geçmişi geride bırakmaktadır. Günümüz gelişmeleriyle birlikte taşları işleme yöntemlerindeki gelişmeler de bugün doğal taşların kullanım alanlarındaki çeşitliliği de artırmıştır.

Doğal taşların uzun ömürlü kullanama, yalıtım açısından sağladığı faydalar ve estetik görünümleri gibi birçok neden doğal taşın tercih edilebilirliğini de önemli ölçüde artırmaktadır.

Bugün yaşam alanlarımızda kullanabileceğimiz yüzlerce doğal taş çeşidi bulunmaktadır. Yapısal özellikleri, görünümleri, uzun süreli kullanımı gibi birçok farklı kazanımlar bu taşların seçimi konusunda önemli kriterlerdir. Doğal taşlar özelliklerine göre bahçe duvarı, bahçe yolu, iç dekorasyon, cephe kaplama gibi birçok amaçla kullanılabilmektedir.

Doğal Taş Çeşitleri

Doğal taşlar bugün ülkemizde ve dünyada inanılmaz bir çeşitlilikle yaşam alanlarımıza renk katacak çeşitlilikte yer almaktadır. Bahçe, cephe kaplama, iç dekorasyon, işyeri gibi birçok farklı alanda kullanabileceğimiz ürün çeşitliliği oldukça fazladır.

Fileli-Ebatlı Kayrak Taşı

Kayrak taşı basınçla birlikte katmalar biçiminde oluşan metomorfik bir kayaç türüdür. Günümüzde döşeme, cephe kaplama, iç-dış dekorasyon gibi pek çok amaçla kullanılmaktadır.

Kayrak taşları fileli kayrak taşı ve ebatlı kayrak taşı olarak özel olarak işlenmiş ölçü ve tasarımlarıyla daha estetik görünümleriyle de sunulmaktadır. Ebatlı kayrak taşı modelleri için online mağazamıza göz atabilirsiniz.

Kuvarsit

Kuvarsit yaşam alanlarımızda üst düzey bir dekorasyon için önemli bir doğal taş modeli olmuştur. Temiz ve parlak duruşu kuvarsın popülerliğini korumasındaki en önemli etkenlerden biridir. Kuvars banyo ve havuzlar için de tercih edilebilmektedir.

Mermer

Mermer bugün en yaygın olarak kullanılan doğal taş kategorisidir. Cam kenarları, balkonlar, işyeri alanları gibi birçok alan mermerin sıkça tercih edildiği alanlardır. Mermerler damar yapısı, çıkarıldığı alan ve görünümlerine göre bej mermer, siyah mermer gibi kategorilere ayrılmaktadır.

Granit

Granit bugün özellikle mutfaklarda pek çok farklı araçta kullanılabilen bir kayaç türüdür. Rengi, dokusu ve dayanıklılığı granit için gelecekte farklı kullanım alanları oluşturacak gibi görünüyor. Isıya dayanıklı yapısı bugün tencere, tava gibi araç gereçlerde de granitin kullanımına önemli etki etmektedir.

Doğal Taşlar Hakkında Edindiğiniz Bilgilerden Sonra İhtiyacınız Olan Doğal Taşı Seçmeye Ne Dersiniz?

admin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish