Uygulama Örnekleri

İletişim

Kayrak Taşları
$ s

Kayrak Taşı Döşeme Sanatı

Kayrak taşı bir kaya parçası olmakla birlikte günümüzde yaşam alanlarımızın önemli bir parçası olma özelliğini de taşımaktadır. Evlerimizin görünümü, yalıtımı ve dekorasyonunda önemli katkılar sunan kayrak nasıl döşenir sorusu zaman zaman aklımızdan geçmiştir. Ege Taş Ailesi olarak kayrak taşı nedir ve nasıl döşenir gibi sorularınıza bu yazımızla cevap vermeyi amaçlıyoruz.

Kayrak Taşı

Kayrak Taşı Nasıl Döşenir?

Kayrak taşı ev, yol, iş yeri, villa gibi pek çok farklı kullanım alanına ve amacına sahiptir. Kayrak taşının kullanım alanlarına göre de döşenme şekli farklılık gösterebilir. Duvarlara döşenen kayrak taşı için öncelikle kaliteli bir kalekim malzemesini temin etmelisiniz. Kalekim güçlü bir yapıştırıcı özelliğine sahip olduğu ve kaydırmaz bir yapıya sahip olduğu için kayrak taşının döşenmesinde en etkili aracınız olacaktır.

Kalekimi harç haline getirip kayrak taşını döşeyeceğiniz yere sürdükten sonra taşların şekillerini birbiriyle en iyi uyum sağlayacak şekilde seçmelisiniz. Tabanı düz ve düze yakın olan kayrak taşlarını en altta kullanarak diğer taşları uygunluğuna göre bir araya getirebilirsiniz. Taşlar arasında kalan boşlukları uygun bir derzle kapatmak kayrak taşların doğal görünümüne daha şık bir izlenim katacaktır.

Kayrak taşını evlerinizin veya iş yerlerinizin duvarlarına yapmayı planlıyorsanız duvarın durumuna göre duvar kazıma işlemine de ihtiyaç duyulabilir. Kayrak taşlarının duvardaki yapısını bozulmadan koruyabilmesi için kazınan ve çentiklenen duvara yapılan kalekimin taşların arkasına da ayrı ayrı yapılması faydalı olabilir.

Kayrak taşları duvara yerleştirirken aralarında mümkün olduğunca boşluk bırakılmamaya da özen gösterilmelidir. Bu konuda göstereceğiniz titizlik ve dikkat hem kalekim kullanımı açısından size tasarruf sağlarken hem de taşların doğal uyumunu daha üst seviyede tutacaktır. Köşelere döşenecek kayrak taşları için de ayrı bir titizlik gerekebilir. Kayrak taşı döşeme işlemini gerçekleştirirken ip kullanmak da daha ölçülü bir şekilde döşeme işlemlerinizi gerçekleştirmenizi sağlayacaktır.

20 cm villa kayrak taşı

Kayrak Taşları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kayrak taşı  çeşitleri Türkiye de en çok Ege Bölgesinde çıkarılmakta olup; Kütahya, Bodrum ve Denizli doğal taşların sıkça temin edildiği şehirlerdendir. Doğal taşlar arasında sıkça kullanılan kayrak taşları bulunduğu coğrafyanın birçok özelliğinden etkilenerek farklı renklerde de olabilmektedir. Kayrak taşı kullanıldığı alanlarda sadece estetik bir görünüm yaratmakla kalmayıp yalıtım gibi çeşitli konularda da katkılar sunmaktadır.

Kayrak taşlarının renk seçiminde de coğrafi özelliklerin katkısından faydalanarak birçok seçenek bulunmaktadır. Yaşam alanlarınıza doğal güzellikleri doğal yollarla kazandırmak için kayrak taşı modellerimizi inceleyebilir ve beğendiniz modeli en uygun fiyatlarla sipariş verebilirsiniz. Kayrak taşı modellerimize göz atmak için tıklayınız.

admin

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ArabicChinese (Simplified)DutchEnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanishTurkish